Implanty zębów
w DENTINEO

Dlaczego należy leczyć braki zębowe?

Utrata zęba to przykra sprawa, ale w dzisiejszych czasach technologia pozwala na szybkie i estetyczne uzupełnienie ubytku. Należy pamiętać, że strata często jest dopiero początkiem rzeczywistych problemów, przy których wygląd estetyczny wydaje się błahy.

Wybicie lub ekstrakcja zęba może prowadzić do stanów chorobowych pozostałego uzębienia, całej jamy ustnej, a nawet stawów skroniowo-żuchwowych. Luka w uzębieniu może prowadzić do odczuwania bólu głowy, żuchwy i może się wiązać z problemami podczas przegryzania i przeżuwania jedzenia. Co więcej, może się to wiązać z odkształceniem żuchwy i rozchwianiem zębów sąsiadujących (groźnym ze względu na możliwość przesuwania się ich względem siebie w łuku).

Kto może skorzystać z zabiegu wszczepienienia implantu?

Implanty mogą być założone niemalże każdemu. Jest to jedynie zależne od ogólnego stanu zdrowia oraz właściwej gęstości kości szczęki lub żuchwy. Zabiegowi zatem mogą poddać się nawet osoby starsze.

Jak widać, jedynym niezmiennym warunkiem jest jakość kości, do której implant będzie mocowany. U pacjentów z zanikiem kości szczęki lub żuchwy (atrofią), stomatolodzy przeprowadzają specjalistyczne zabiegi z zastosowaniem przeszczepów kostnych lub materiałów kościotwórczych. Warto skonsultować się z dentystą-protetykiem, który profesjonalnie oceni stan i możliwości naszych kości.

Przewaga implantów nad innymi rozwiązaniami protetycznymi:

  • Doskonała estetyka i funkcja
  • Wyglądają jak naturalne zęby
  • Nie ma konieczności szlifowania ani jakiejkolwiek w nie ingerencji
  • Otrzymujesz stałe „trzecie zęby”, pewny i atrakcyjny uśmiech!
  • Stymulują kość i dziąsło dzięki czemu nie dochodzi do zaników, a co za tym idzie poprawiają estetykę twarzy dając jednocześnie atrakcyjny uśmiech i wygląd, dzięki czemu pomagają zwiększyć pewność siebie
  • Implant uzupełniając brak zapobiega ruchomości „przechylaniu” koron w sąsiedztwie luki i „wychodzeniu” przeciwstawnych z kości, a tym samym zapobiega ich utracie
  • Eliminują dyskomfort i uczucie niepewności spowodowane bądź to ruchomymi uzupełnieniami protetycznymi bądź pustym miejscem
  • Nie wymagają stosowania żadnych klejów do cementowania

Dlaczego Pacjenci wszczepiają implanty w DENTINEO?

  • Nowoczesny i sprawdzony sprzęt stomatologiczny, który nie zawodzi i skutecznie wspiera proces leczenia
  • Profesjonalna obsługa, która nie tylko jest wyrozumiała ale jako priorytet stawia Twoje zdrowie, komfort i bezpieczeństwo
  • Wygoda – dokładna diagnostyka i badania radiologiczne na miejscu, możliwość umówienia się przez telefon czy email, dostępność terminów – wszystko to z myślą o Twojej wygodzie
  • Wykwalifikowana kadra lekarska, która stale kształci się po to, by móc zaoferować Ci skuteczne i bezpieczne leczenie tutaj – w Gdańsku

Zapraszamy na konsultacje implantologiczne do naszego centrum stomatologicznego DENTINEO w Gdańsku!

Nasz ekspert
od wszczepiania implantów

Lek. dent. Adam Bielawski

Skontaktuj się z nami!
Napisz lub zadzwoń!

Jakie są konsekwencje braków zębowych?

Konsekwencji jest wiele i mogą one również dotyczyć problemów z wymową, a nawet czuciem smaku. W przypadku dłuższego nieleczenia, inne zęby stają się bardziej podatne na uszkodzenia i wypadnięcie, ponieważ przejmują część siły nacisku przypadającej na lukę w uzębieniu. Zaleca się więc zastosowanie profesjonalnego implantu, który pomoże uniknąć możliwych reperkusji.

Inne konsekwencje braków zębowych:

  • Dyskomfort psychiczny;
  • Niekompletny, nieestetyczny uśmiech;
  • Nieefektywne, utrudnione żucie pokarmu;
  • Zaburzenia trawienne i inne negatywne wpływy nieprzeżutego pokarmu na pozostałe części układu pokarmowego;
  • Utrata kości szczęki;
  • Po usunięciu i nie zaopatrzeniu miejsca w odpowiednim czasie dochodzi do zaniku tkanki kostnej w wymiarze poziomym jak i pionowym;
  • Zęby sąsiadujące z luką przechylają się w stronę ubytku, jednocześnie ząb ponad luką zaczyna „wychodzić z kości w jej kierunku”;
  • Trudności w utrzymaniu prawidłowej higieny. Przechylone uzębienie powodują powstawanie trudno dostępnych do czyszczenia miejsc;
  • Zgrzytanie, parafunkcję, dysfunkcję. Nieprawidłowo ustawione korony powodują powstawanie „węzłów urazowych”, które wywołują efekt zgrzytania i szczękania;
  • Bóle w Stawie skroniowo-żuchwowym. Węzły urazowe powodują nieprawidłową pracę mięśni żucia doprowadzając do ich nadmiernego napięcia bólów i zaburzeń w pracy Stawu skroniowo-żuchwowym;
  • Utrata innych zębów z powodu próchnicy, zapalenia przyzębia oraz ich rozchwiania.

FAQ

Leczenie implantologiczne wymaga wcześniejszej konsultacji ze specjalistą. Na podstawie oceny stanu uzębienia lekarz w naszej klinice w Gdańsku podejmuje decyzję o możliwości przeprowadzeniu zabiegu. Aby efekt końcowy był zadowalający i trwały, wszystkie zęby pacjenta muszą być w idealnym stanie. Wyleczenie wszelkich przejawów próchnicy lub innych schorzeń jest podstawą do skierowania pacjenta na zabieg. Ocenie poddane powinny zostać również tkanki miękkie w jamie ustnej. Pełna analiza bardzo często wymaga przeprowadzenia dodatkowych badań – przed wszczepieniem implantów lekarz może skierować pacjenta na badanie RTG lub tomografem komputerowym. Standardem jest także wykonanie badań krwi.

Decyzja o rozpoczęciu leczenia powinna być poprzedzona wywiadem z pacjentem. Dla lekarza istotne będą wówczas informacje odnośnie chorób, przyjmowanych leków oraz przebytych zabiegów. Na pierwszych wizytach konsultacyjnych w naszym centrum w Gdańsku pacjent zostaje poinformowany o tym, jak wygląda zabieg. Lekarz powinien również wyjaśnić, jak najlepiej przygotować się do wszczepienia implantów. Przede wszystkim pacjentom zalecana jest szczególna higiena jamy ustnej oraz rzucenie palenia, które utrudnia zrost z kością.

W szczególnych wypadkach przygotowanie do zabiegu może wymagać interwencji chirurgicznej. Najczęściej związane jest to z niewystarczającą ilością tkanki kostnej, którą należy przeszczepić lub poszerzyć, aby implant miał szansę na prawidłowy zrost. W przypadku zębów trzonowych lub przedtrzonowych chirurg bardzo często musi podnieść zatokę szczękową, a gdy wyrostek zębodołowy jest zbyt wąski musi go rozszczepić. Decyzję o podjęciu wszystkich tych zabiegów przygotowawczych podejmuje się na podstawie badania RTG.

Dla każdego pacjenta, w oparciu o wcześniejsze badania, powinien zostać przygotowany indywidualny plan leczenia. Standardowo zabieg, po podaniu pacjentowi znieczulenia miejscowego, polega na wykonaniu otworu w kości i wkręceniu sztucznego korzenia. Efektywność gojenia zwiększa przykrycie danego fragmentu dziąsłem i zszycie rany. Implanty przez kolejnych kilka tygodni zrastają się z kością. Dopiero, gdy rana się zagoi, możliwe jest zamocowanie korony. W zależności od przypadku, gojenie może trwać nawet 6 miesięcy.

Innym sposobem na przeprowadzenie leczenia implantologicznego jest zamontowanie implantu, który nawet w fazie gojenia może zostać obciążony koroną. W takim wypadku w czasie jednego zabiegu pacjentowi wszczepia się sztuczny korzeń oraz koronę tymczasową. Po zagojeniu się rany, korona zostaje wymieniona na stałą.

Implanty mogą służyć do mocowania pojedynczej korony, mostu lub protezy zatrzaskowej. Wszystko zależy do liczby ubytków w uzębieniu pacjenta. Konieczność wywiercenia większej liczby otworów automatycznie wydłuża czas samego zabiegu. Zazwyczaj w naszej klinice w Gdańsku pierwszy etap leczenia trwa od 30 minut do 2 godzin.

Innym sposobem na przeprowadzenie leczenia implantologicznego jest zamontowanie implantu, który nawet w fazie gojenia może zostać obciążony koroną. W takim wypadku w czasie jednego zabiegu pacjentowi wszczepia się sztuczny korzeń oraz koronę tymczasową. Po zagojeniu się rany, korona zostaje wymieniona na stałą.

Implanty mogą służyć do mocowania pojedynczej korony, mostu lub protezy zatrzaskowej. Wszystko zależy do liczby ubytków w uzębieniu pacjenta. Konieczność wywiercenia większej liczby otworów automatycznie wydłuża czas samego zabiegu. Zazwyczaj w naszej klinice w Gdańsku pierwszy etap leczenia trwa od 30 minut do 2 godzin.

Względnymi przeciwwskazaniami są: ciąża, nieleczona paradontoza i próchnica, zanik wyrostka zębodołowego czy nieustabilizowana cukrzyca. Nie należy decydować się na zakładanie ich w przypadku spożywania leków obniżających odporność organizmu oraz w przypadku brania hormonów sterydowych.

Implant zębowy jest wykonanym z tytanu sztucznym korzeniem, na którym odbudowana zostaje korona. Prawidłowo przeprowadzony zabieg nie pozwala na odróżnienie nowego zęba od naturalnych. Implanty można stosować zarówno przy braku jednego, kilku, jak i całego uzębienia. Najczęściej jest to odbudowa na implancie jednej korony. Jest to bezpieczny i komfortowy zabieg chirurgiczny, który przeprowadzany jest na znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu nie będziemy czuli bólu.

Stabilność protezy gwarantuje m.in. zachodzący proces osseointegracji, czyli „zrastania” się protezy tytanowej z kością. Dodatkowo, tytan jest materiałem biokompatybilnym, czyli nie powodującym reakcji alergicznej. Implanty pomogą przywrócić estetyczny uśmiech oraz pozwolą na uniknięcie chorób spowodowanych lukami. Dodatkowo nie obciążają koron sąsiadujących, tak jak robić to mogą mosty protetyczne. Co więcej, są one bardzo wytrzymałe i zwykle pozwalają się cieszyć wspaniałym uśmiechem nawet do końca życia (przy odpowiedniej higienie).

W naszym gabinecie stosujemy systemy implantów, takie jak m.in.:. Neo Biotech (z łącznikami złotymi, cyrkonowymi bądź tytanowymi oraz z koroną pełnoceramiczną) czy Astra Tech Premium, który gwarantuje dożywotnie utrzymanie się na miejscu.

W naszym gabinecie stosujemy systemy implantów, takie jak m.in.:. Neo Biotech (z łącznikami złotymi, cyrkonowymi bądź tytanowymi oraz z koroną pełnoceramiczną) czy Astra Tech Premium, który gwarantuje dożywotnie utrzymanie się na miejscu.

Formularz kontaktowy

W czym mozemy Ci pomóc?
Napisz lub zadzwoń do nas!