Stomatologia estetyczna

Piękny uśmiech to oznaka zdrowia. Uśmiechnięty człowiek jest odbierany przez otoczenie jako bardziej atrakcyjny, przyjazny i otwarty. Zadbane zęby mogą też odejmować lat. Jak skutecznie zadbać o ten walor wizerunku stosując osiągnięcia stomatologii estetycznej?

Smile Design

W gabinecie DENTINEO w Gdańsku prowadzimy konsultacje metodą Digital Smile Design. To specjalna analiza opracowana przez brazylijskiego dentystę Christiana Coachmana. Polega ona na stworzeniu specjalnego, wizualnego planu leczenia, wraz z projektem efektu końcowego. Dzięki temu Pacjent ma szansę jeszcze przed podjęciem leczenia przekonać się, na jakie rezultaty może liczyć i jak będzie wyglądał po zakończeniu całego procesu. Budując plan lekarz stomatolog może skuteczniej dopasować metody do fizycznych cech twarzy pacjenta. Podczas konsultacji Smile Design wykonuje się serię zdjęć twarzy oraz zębów. Wywiad z lekarzem pozwala ustalić oczekiwania i wyobrażenia pacjenta na temat jego idealnego uśmiechu. Następnie, korzystając ze specjalnych, cyfrowych plansz, lekarz tworzy plan leczenia uwzględniając zależności pomiędzy mimiką, ustami czy kształtem uśmiechu pacjenta. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich pacjentów, którzy walczą o piękny uśmiech u różnych specjalistów, np. chirurga, protetyka i ortodonty.

Licówki i korony pełnoceramiczne

Stomatologia estetyczna obejmuje również metody odbudowy zębów uszkodzonych, przebarwionych i zniszczonych. Licówki mają postać cienkich, porcelanowych płatków, które przytwierdzane są do powierzchni zęba na stałe. Kolorem, gładkością i przeziernością idealnie odwzorowują naturalne szkliwo zębów pacjenta. Porcelana jest odporna na próchnicę oraz przebarwienia. To sposób na uzyskanie idealnie równych i białych zębów na długie lata. Zęby ukruszone lub po leczeniu kanałowym mogą zostać poddane odbudowie z wykorzystaniem koron pełnoceramicznych. Wykonane z bardzo wytrzymałego materiału i na stałe mocowane do odpowiednio oszlifowanego zęba pacjenta doskonale spełnią swoje zadanie. Wyglądają bardzo naturalnie, a ponadto dają komfort jedzenia i higieny porównywalny z uzębieniem naturalnym.

Wybielanie zębów

Profesjonalne wybielanie zębów jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów w stomatologii estetycznej. W gabinecie DENTINEO w Gdańsku skorzystacie Państwo z nowoczesnych metod, dzięki którym Wasz uśmiech stanie się jaśniejszy. Oferujemy metodę laserowego wybielania zębów oraz przygotowanie nakładek i preparatów do zastosowania domowego. W obydwu przypadkach można liczyć na rozjaśnienie uśmiechu o kilka tonów. Różnica tkwi w czasie zabiegu. Metoda laserowa to pojedyncza wizyta w gabinecie. Wybielanie zębów w warunkach domowych wymaga systematyczności i trwa do dwóch tygodni.

Korekta linii dziąseł

Nowoczesne metody mikrochirurgii periodontologicznej pozwalają nam na poprawę wyglądu linii dziąseł, dla uzyskania perfekcyjnego uśmiechu. Periodontologia w stomatologii estetycznej służy m.in. wyeliminowaniu problemu odsłoniętych szyjek zębowych, za długich bądź za krótkich koron, jak również korekcie efektu tzw. uśmiechu dziąsłowego.