Chirurgia stomatologiczna
w DENTINEO

Dlaczego chirurgia jest tak ważna?

Ból zęba może być oznaką poważnego problemu, którego nie należy bagatelizować. Chirurgia stomatologiczna pomaga uśmierzyć ból i nie tylko – jest nieodłączną częścią zaawansowanych zabiegów jak ekstrakcja zębów mądrości (ósemek) czy nieodłączna podczas zabiegu implantologii.

Nowoczesne znieczulenia stosowane w naszym Centrum i stosowanie się do zaleceń naszych lekarzy specjalistów pozwalają uniknąć przykrych dolegliwości związanych z ekstrakcją zęba bądź ingerencją chirurgiczną w tkanki miękkie jamy ustnej.

Zabiegi chirurgiczne
są wykonywane w naszej klinice

Wśród najczęściej przeprowadzanych zabiegów znajdują się:

 • ekstrakcje zębów zatrzymanych i niewyrżniętych,
 • ekstrakcje zębów mądrości,
 • odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku,
 • podcinanie wędzidełek warg i języka,
 • chirurgiczne przygotowanie jamy ustnej do leczenia ortodontycznego bądź protetycznego,
 • resekcje i hemisekcje wierzchołków korzeni zębowych,
 • podcinanie wędzidełek warg i języka,
 • zabiegi z zakresu periodontologii.

Chirurg stomatolog w gabinecie DENTINEO w Gdańsku przygotowuje Pacjentów do leczenia implantologicznego. Procedura obejmuje m.in. odbudowę podłoża kostnego dla wszczepienia implantów. Wykonujemy: przeszczepy autogennych bloków kostnych, rekonstrukcje materiałami kościotwórczymi, rekonstrukcje z zastosowaniem siatek tytanowych itp.

Dlaczego DENTINEO?

 • Nowoczesny i sprawdzony sprzęt stomatologiczny, który nie zawodzi i skutecznie wspiera proces leczenia
 • Profesjonalna obsługa, która nie tylko jest wyrozumiała ale jako priorytet stawia Twoje zdrowie, komfort i bezpieczeństwo
 • Wygoda – dokładna diagnostyka i badania radiologiczne na miejscu, możliwość umówienia się przez telefon czy email, dostępność terminów – wszystko to z myślą o Twojej wygodzie
 • Wykwalifikowana kadra lekarska, która stale kształci się po to, by móc zaoferować Ci skuteczne i bezpieczne leczenie tutaj – w Gdańsku

Zapraszamy na konsultacje chirurgiczne do naszego centrum stomatologicznego DENTINEO w Gdańsku!

Chirurgia stomatologiczna to nie tylko ekstrakcja zębów ale i wsparcie w leczeniu przy zabiegach takich jak implantacja czy podniesienie dna zatoki

Nasz ekspert
od chirurgi stomatologicznej

Lek. dent. Adam Bielawski

Chirurgia w naszej klinice
w 3 krokach

Mikroskop Stomatologiczny pozwala dostrzec i wykryć zmiany chorobowe w ich początkowym stadium, zanim jeszcze dojdzie do zniszczenia dużych fragmentów korony zęba.

1 Diagnostyka

Leczenie chirurgiczne poprzedzone jest kompleksowym badaniem radiologicznym, na bazie którego specjalista wyznacza dalszy tok leczenia.

2 Zabieg

Lekarz nie tylko wykonuje zabieg ale i pomaga się do niego odpowiednio przygotować. Dla komfortu i bezpieczeństwa korzystamy ze znieczulenia.

3 Wsparcie

Zależy nam na Twoim zdrowiu. Dlatego możesz liczyć na nasze pełne wsparcie również po zabiegu – zalecenia, wizyta kontrolna i wiele więcej!

Skontaktuj się z nami!
Napisz lub zadzwoń!

Jak przebiega chirurgiczne usuwanie zęba (ekstrakcja)?

W każdej sytuacji, w której zwykła ekstrakcja jest niemożliwa, należy zasięgnąć pomocy chirurga stomatologa. Takiej interwencji wymagają zęby pozbawione korony (w zębodole pozostały korzenie), zęby o skomplikowanym ułożeniu korzeni, zęby zatrzymane i kłopotliwie usytuowane.

Przed zabiegiem – przygotowanie i znieczulenie

Zawsze przed zabiegiem stomatolog podaje znieczulenie, miejscowe lub ogólne. Ekstrakcja odbywa się poprzez nacięcie dziąsła, odpreparowanie zęba od otaczających tkanek, a następnie usunięciu go z zębodołu.

Po zabiegu – wsparcie i rekonwalescencja

Po zabiegu lekarz oczyszcza ranę i zakłada szwy. Ekstrakcja chirurgiczna wymaga szczególnej ostrożności w zakresie utrzymania higieny operowanego miejsca. Przez dobę po zabiegu Pacjent powinien odpoczywać, unikać wysiłku, spożywania zimnych lub gorących posiłków i napojów. Najlepsze w pierwszych dniach będą zupy przecierowe.

Do wygojenia rany należy omijać to miejsce podczas mycia zębów i gryźć pokarmy przeciwległą stroną. Po ekstrakcji należy przyjmować antybiotyk, można też zażywać środki przeciwbólowe, gdy ustąpi znieczulenie. Opuchliznę łagodzą zimne okłady.

Zalecenia do zabiegów chirurgicznych

Przed zabiegiem warto wypocząć, zjeść lekki posiłek i przyjąć stale przyjmowane leki, chyba że lekarz stomatolog zaleci inaczej (ustali to w trakcie wywiadu poprzedzającego leczenie). Po ustąpieniu działania znieczulenia Pacjent może odczuwać dyskomfort. Pomocne okażą się standardowe środki przeciwbólowe. Należy jednak unikać tych zawierających kwas acetylosalicylowy, takich jak Aspiryna czy Polopiryna

Formularz kontaktowy

W czym mozemy Ci pomóc?
Napisz lub zadzwoń do nas!