Rtg zębów, Tomografia komputerowa

Diagnostyka stomatologiczna to bez wątpienia kluczowy aspekt skutecznego leczenia zębów. Jako klinika dentystyczna, oferujemy mieszkańcom Gdańska i okolic badania rentgenowskie, które dostarczają kluczowych informacji o stanie w jakim znajduje się jama ustna.

Jednym z badań, które oferujemy jest punktowy rentgen zęba. Jego efektem jest zdjęcie diagnostyczne niewielkiego obszaru szczęki o bardzo wysokiej rozdzielczości. Do tego typu prześwietleń wykorzystywany jest niewielki ładunek promieniowania, co ogranicza inwazyjność tej metody. Szybkość przeprowadzenia tego diagnozy jest jego główną zaletą. Wykonujemy tego typu badania w naszej klinice w Gdańsku, co ułatwia pracę lekarza oraz zapewnia pacjentowi niezbędny komfort.

Panoramiczne RTG zębów w Gdańsku

 
Kolejnym rodzajem badań rentgenowskich jakie świadczymy są prześwietlenia pantomograficzne znane również jako RTG panoramiczne. Obrazują one obszar szczęki oraz żuchwy w pełnej okazałości ze wszystkimi zębami oraz kośćmi, zatokami czy stawami. Dają one kompleksowy podgląd stanu uzębienia oraz kości u pacjenta. Jest to badanie rekomendowane przez specjalistów, które powinno być wykonywane przed każdym inwazyjnym zabiegiem stomatologicznym. Warto również pamiętać o wykonywaniu rutynowych prześwietleń co kilka lat.

Jako, że metoda ta daje szeroki i wielkoobszarowy obraz tego co kryje się w środku szczęki, konieczne jest uzupełnienie jej punktowymi badaniami RTG zębów dającymi wgląd w poszczególne obszary. Nasza klinika z Gdańska wykonuje tego typu prześwietlenia RTG zębów pacjentom przed procedurą leczenia kanałowego czy założeniem aparatu ortodontycznego.

Trójwymiarowe badania tomografem komputerowym na terenie Gdańska


Kompleksowe badania RTG zębów w trójwymiarze umożliwiają uzyskiwanie dokładnych obrazów nawet najmniejszych elementów układu kostnego i zębów. Dlatego też, rentgen jest bardzo szeroko wykorzystywany w różnych działach stomatologii. Szczególne znaczenie ma to w dziedzinie jaką jest implantologia. Wysokiej jakości zdjęcie pozwoli na uformowanie implantu o odpowiednich parametrach i dokładne zamontowanie go.

Oprócz tego, badania RTG zębów sprawdzają się w trakcie prowadzenia leczenia kanałowego. Prześwietlenie odkrywa strukturę drobnych kanałów obecnych w szczęce. Z pomocą dokładnych zdjęć, lekarz jest w stanie oszacować aktualny stan korzeni oraz ich rozlokowanie i znaleźć wejścia do nich. Trójwymiarowy obraz umożliwia dostrzeżenie szczegółów niewidocznych na płaskich prześwietleniach. Nasza przychodnia świadczy wszystkie te usługi w siedzibie w Gdańsku.