Wybielanie Zębów
w DENTINEO

Czym jest nowoczesne wybielanie zębów?

Uśmiech to oznaka radości, nadaje twarzy blasku a niektórym pozwala zakochać się od pierwszego spojrzenia! Jednak nie każdy czuje się komfortowo z wyglądem swoich zębów. Z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna oraz nowoczesne wybielanie zębów. W naszej klinice wybielanie nie jest skomplikowanym zabiegiem, jest bezpieczne i pomaga pozbyć się kompleksów. Szybko przynosi zadowalające rezultaty,a przy odpowiedniej higienie utrzymuje się na długo!

Wybielanie zębów w naszej klinice

W gabinecie DENTINEO w Gdańsku wykonujemy wybielanie zębów dwoma metodami:

  • laserową
  • nakładkową.

Laserowa polega na nałożeniu na zęby nadtlenku wodoru o wysokim stężeniu i poddaniu go naświetlaniu specjalną lampą LED. Laserowe wybielanie zębów pozwala wyeliminować przebarwienia powstałe wskutek picia kawy, herbaty, soków owocowych czy palenia tytoniu.

WAŻNE: Przed zabiegiem zęby powinny być całkowicie wyleczone oraz poddane zabiegom higienizacyjnym, to jest oczyszczone z kamienia i płytki nazębnej!

Wybielanie zębów w DENTINEO

  • Zabieg trwa jedynie 50 min.
  • Dziąsła i otaczające tkanki zostają odpowiednio zabezpieczone płynnym koferdamem.
  • Dziąsła i otaczające tkanki zostają odpowiednio zabezpieczone płynnym koferdamem.
  • Dziąsła i otaczające tkanki zostają odpowiednio zabezpieczone płynnym koferdamem.
  • Następnie włączana jest specjalna lampa UV, która aktywuje żel.
  • Następnie włączana jest specjalna lampa UV, która aktywuje żel.

Ujednolicenie koloru zębów

Dla wielu osób problem stanowią tzw. zęby martwe, w których obumarła miazga doprowadza do zmiany koloru. Na początku zęby te stają się brązowe, a z czasem nawet siwe. Aby zlikwidować różnice w stosunku do reszty, należy poddać się zabiegowi wybielania wewnętrznego.

Najistotniejszą kwestią w tym wypadku jest upewnienie się, że ząb został prawidłowo wyleczony. Lekarz w naszej klinice w Gdańsku zleca Pacjentom wykonanie badania RTG, które pozwala na gruntowne sprawdzenie leczonego kanału. Jeśli wynik analizy jest pozytywny, można przejść do właściwego zabiegu.

Wybielanie zębów martwych może zostać przeprowadzone wyłącznie w gabinecie stomatologicznym, ponieważ wymaga odpowiedniego zabezpieczenia korzenia. Lekarz przeprowadza zabieg otwierając komorę i wkładając do niej preparat wybielający. Kanał oraz dziąsła są w tym czasie zabezpieczone przed kontaktem z substancją.

W końcowym etapie lekarz zakłada specjalny opatrunek, który uniemożliwia wyciek preparatu z wnętrza zęba. Opatrunek powinien być założony, w zależności od przypadku, przez maksymalnie 3 dni. Zabieg można powtarzać aż do uzyskania spodziewanego efektu. Po zakończeniu procesu ubytek należy wypełnić plombą.

Dzięki metodzie laserowej już podczas jednej wizyty w gabinecie można uzyskać efekt uśmiechu jaśniejszego o kilka odcieni.

Jak wygląda zabieg wybielania zębów?

Na początku, lekarz stomatolog zabezpiecza dziąsła specjalnym preparatem ochronnym, a następnie nakłada na zęby pacjenta wysoko stężony nadtlenek wodoru i poddaje go oddziaływaniu światła specjalnej lampy.

Po około godzinnym naświetlaniu można podziwiać efekt zębów bielszych o kilka odcieni. Zabiegowi nie poddają się uzupełnienia protetyczne ani wypełnienia, dlatego należy wymienić je, dostosowując ich kolor do obecnego koloru zębów. Przez kilka dni po zabiegu należy unikać wszelkich potraw i napojów zawierających barwniki (kawa, herbata, czerwone wino, soki owocowe itp.). Wskazana jest tzw. biała dieta.

Wybielanie nakładkowe

Wybielanie zębów metodą nakładkową jest tańsze, lecz wymaga zaangażowania i systematyczności ze strony Pacjenta. W pracowni protetycznej wykonywane są nakładki dopasowane indywidualnie do łuków zębowych pacjenta. Służą one do aplikacji żelu wybielającego, który można stosować w warunkach domowych, najlepiej na noc lub przez kilka godzin w ciągu dnia. Jednorazowa kuracja trwa od kilku do kilkunastu dni.

Niezależnie od wyboru metody, po wybielaniu zębów niektórzy Pacjenci mogą odczuwać nadwrażliwość. Jest to efekt działania nadtlenku wodoru. Dolegliwość ta w większości przypadków samoistnie mija w ciągu kilku dni. W celu złagodzenia dyskomfortu można stosować pastę przeznaczoną do zębów wrażliwych. Rezultaty utrzymują się do dwóch lat.

Skontaktuj się z nami!
Napisz lub zadzwoń!

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu wybielania

Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz w naszej klinice w Gdańsku przeprowadza szczegółowy wywiad z Pacjentem. Istotne dla niego będą przede wszystkim alergie na nadtlenki wodoru oraz inne substancje stosowane w procesie wybielania zębów.

Warto poinformować go także o ewentualnej nadwrażliwości oraz historii chorób i przyjmowanych lekach. Zabieg nie powinien być przeprowadzany u kobiet w ciąży lub karmiących piersią, a także u dzieci poniżej 16 roku życia.

Lekarz, już na pierwszej wizycie, sprawdzi rozległość wypełnień oraz ubytki szkliwa, które mogą być przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu. Dopiero po ocenie tych wszystkich aspektów zostaje podjęta decyzja o rozpoczęciu wybielania.

Efekty zabiegu u większości Pacjentów utrzymują się nawet przez okres trzech lat. W tym czasie należy pamiętać o rutynowych wizytach u stomatologa.

Formularz kontaktowy

W czym mozemy Ci pomóc?
Napisz lub zadzwoń do nas!