Licówki

Jednym z najlepszych rozwiązań w stomatologii estetycznej, z uwagi na doskonałe rezultaty oraz pewny i długotrwały efekt, są licówki porcelanowe.

 

Jednym z najlepszych rozwiązań w stomatologii estetycznej, z uwagi na doskonałe rezultaty oraz pewny i długotrwały efekt, są licówki porcelanowe.

Licówki porcelanowe są to cienkie warstwy porcelany w kształcie zębów przyklejane do zewnętrznej powierzchni zębów, bez naruszania ich struktury lub z drobnymi korektami powierzchni zewnętrznych. Potrafią perfekcyjnie i długotrwale naprawić wszelkie niedoskonałości estetyczne zębów takie jak przebarwienia, nieodpowiedni kształt zębów bądź przerwy pomiędzy nimi. Po założeniu licówki można bez przeszkód gryźć wszystkie pokarmy tak jak przed zabiegiem.

Pojedyncza licówka może być zastosowana do poprawy estetyki ukruszonego bądź przebarwionego zęba. Zastosowanie kilku licówek pozwala na całkowitą zmianę uśmiechu, a co za tym idzie Państwa wizerunku, z efektem Hollywood Smile włącznie, jeżeli ktoś sobie tego zażyczy.

W gabinecie DENTINEO w Gdańsku oferujemy szeroki zakres metod poprawiania wyglądu uzębienia. Metoda daje spektakularny efekt, w krótkim czasie. Trwałość uzupełnienia szacowana jest na 13-15 lat. Porcelana to bardzo wytrzymały materiał, odwzorowujący barwą, połyskiem i stopniem przezierności naturalne szkliwo zębów. Co ważne, ta metoda poprawy uzębienia jest całkowicie odporna na próchnicę oraz trwałe przebarwienia. Państwa zęby będą zdrowe i białe przez długie lata.

Wskazania do zastosowania tej metody

  • lekka korekta kształtu zębów,
  • szpary między zębami,
  • przebarwienia nie poddające się wybielaniu, np. po antybiotykoterapii,
  • rozjaśnienie i poprawa kształtu zębów zniszczonych z wiekiem,
  • zamaskowanie nieestetycznych wypełnień na widocznych powierzchniach zębów,
  • odłamania urazowe,
  • ubytki przyszyjkowe.

Jak wygląda zakładanie licówek?

Przed zabiegiem lekarz ocenia stan zębów i zgryzu, ustala rozmiar, kształt oraz kolor licówek, które wykonywane są w pracowni protetycznej indywidualnie dla każdego pacjenta. Zęby, na które zostaną one naklejone, muszą być wyleczone z próchnicy i oczyszczone z osadów. Założenie licówek wymaga lekkiego oszlifowania zęba. Maksymalna głębokość, na jaką stomatolog szlifuje ząb to 0,4 mm – nie ma więc ryzyka osłabienia zdrowia zęba. Wówczas pobrany zostaje wycisk dla protetyka, a pacjentowi nakłada się tzw. licówki tymczasowe, do momentu wykonania tych właściwych. Stomatolog mocuje licówki do powierzchni zęba za pomocą specjalnego cementu światłoutwardzalnego. Po zabiegu należy dbać o higienę jamy ustnej tak samo jak wcześniej. Do kilkunastu godzin po zabiegu należy unikać spożywania barwiących potraw i napojów, takich jak kawa, czerwone wino czy soki owocowe. Warto systematycznie usuwać osady nazębne w gabinecie stomatologicznym. Zaleca się unikanie odgryzania twardych kawałków jedzenia.

Z metody nie mogą skorzystać: osoby cierpiące na parafunkcje zgryzowe, takie jak bruksizm, zaciskanie zębów itp., pacjenci o zębach zbyt krótkich, pozbawionych odpowiedniej ilości i jakości szkliwa, osoby cierpiące na choroby dziąseł i przyzębia, ze skłonnością do próchnicy oraz niedbające o prawidłową higienę jamy ustnej. Zapraszamy na konsultacje do gabinetu stomatologicznego DENTINEO w Gdańsku.