Medycyna estetyczna

Medycyna Estetyczna

Współczesne podejście do piękna łączy w sobie wiele dziedzin medycyny i wymaga zintegrowanego, interdyscyplinarnego podejścia. Charakterystyczne dla naszych czasów poszukiwanie piękna umożliwiło rozwój stomatologii kosmetycznej oraz stworzenie nowych metod i technik zapewniających osiągniecie niezmiennie pięknego uśmiechu. Piękno naszej twarzy jest ścisłe związane z uśmiechem. Coraz więcej osób zwraca się do swoich dentystów z prośba o poprawę swojego wyglądu oczekując, aby estetycznie doskonały uśmiech promieniał na ich twarzach.

 

Kwas Hialuronowy

Kwas hialuronowy jest glikozaminoglikanem, czyli rodzajem mukopolisacharydu występującym zwłaszcza w skórnej macierzy pozakomórkowej zbudowanej z elementów włóknistych (kolagen, elastyna). Jego zadaniem jest utrzymanie nawilżenia (warto wiedzieć, że jeden gram kwasu hialuronowego może związać około 6 litrów wody) włóknistych elementów oraz ułatwianie transportu substancji odżywczych do komórek. Kwas hialuronowy posiada również właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne.

Najwięcej, bo aż 50% całego kwasu hialuronowego jest w skórze, gdzie kwas ten jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek. Wraz z procesem starzenia się organizmu ilość kwasu maleje, a w naturalnej konsekwencji skóra człowieka traci swój młodzieńczy wygląd i staje się podatna na powstawanie zmarszczek.