Wybielanie Zębów

Osoby niezadowolone z naturalnego koloru swoich zębów nie muszą cierpieć z powodu kompleksów. Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym jest proste, stosunkowo szybkie i przynosi zadowalające rezultaty. Dzięki metodzie laserowej już podczas jednej wizyty w gabinecie można uzyskać efekt uśmiechu jaśniejszego o kilka odcieni. Na czym ona polega i czy jest bezpieczna?

W gabinecie Dentineo w Gdańsku wykonujemy wybielanie zębów dwoma metodami: laserową i nakładkową. Ta pierwsza polega na nałożeniu na zęby nadtlenku wodoru o wysokim stężeniu i poddaniu go naświetlaniu specjalną lampą LED. Laserowe wybielanie zębów pozwala wyeliminować przebarwienia powstałe wskutek picia kawy, herbaty, soków owocowych czy palenia tytoniu. Przed zabiegiem zęby powinny być całkowicie wyleczone oraz poddane zabiegom higienizacyjnym, to jest oczyszczone z kamienia i płytki nazębnej.

Jak wygląda zabieg?

Lekarz stomatolog zabezpiecza dziąsła specjalnym preparatem ochronnym, a następnie nakłada na zęby pacjenta wysokostężony nadtlenek wodoru i poddaje go oddziaływaniu światła specjalnej lampy. Po około godzinnym naświetlaniu można podziwiać efekt zębów bielszych o kilka odcieni. Zabiegowi nie poddają się uzupełnienia protetyczne ani wypełnienia, dlatego należy wymienić je, dostosowując ich kolor do obecnego koloru zębów. Przez kilka dni po zabiegu należy unikać wszelkich potraw i napojów zawierających barwniki (kawa, herbata, czerwone wino, soki owocowe itp.). Wskazana jest tzw. biała dieta.

Wybielanie zębów metodą nakładkową jest tańsze, lecz wymaga zaangażowania i systematyczności ze strony pacjenta. W pracowni protetycznej wykonywane są nakładki dopasowane indywidualnie do łuków zębowych pacjenta. Służą one do aplikacji żelu wybielającego, który można stosować w warunkach domowych, najlepiej na noc lub przez kilka godzin w ciągu dnia. Jednorazowa kuracja trwa od kilku do kilkunastu dni.

Niezależnie od wyboru metody, po wybielaniu zębów niektórzy pacjenci mogą odczuwać nadwrażliwość. Jest to efekt działania nadtlenku wodoru. Dolegliwość ta w większości przypadków samoistnie mija w ciągu kilku dni. W celu złagodzenia dyskomfortu można stosować pastę przeznaczoną do zębów wrażliwych. Rezultaty utrzymują się do dwóch lat.

 

 

Wybielanie w Dentineo

  • Zabieg taki trwa jedynie 50 min.
  • Dziasla i otaczajace tkanki zostaja odpowiednio zabezpieczone plynnym koferdamem.
  • Nastepnie na zeby nakaldany jest zel wybielajacy Beyond,bardzo
  • skuteczny a zarazem bezpieczny nie powodujacy nadwrazliwosc.
  • Nastepnie wlaczana jest specjalna lampa UV, ktora aktywuje zel.
  • Po okolo 45 minutach zabieg jest zakonczonyy a zeby jasniejsze o kilka tonow.