Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe / Mikroskop Stomatologiczny

Dlaczego Mikroskop

Mikroskop Stomatologiczny pozwala dostrzec i wykryc zmiany chorobowe w ich poczatkowym stadium,zanim jeszcze dojdzie do zniszczenia duzych fragmentow krony zeba.

Jes takze nioceniony podczas lecznia endodontycznego,chirurgicznego jak i protetycznego,dzieki powiekszeniu leczenie przeprowadzane jest  niezwykla precyzja.

  Prochnica poczatkowa w mikroskopie

  Minimalnie inwazyjnie Opracowane Mikroubytki

 Zeby z wyleczona prochnica,wykryta dzieki powiekszeniu w mikroskopie.

 

 

 

 

Leczenie Kanalowe

Leczenie Kanałowe (leczenie Endodontyczne) jest sekwencja kilku zabiegów których celem jest eliminacja zainfekowanej miazgi korzeniowej (tzw. nerwów) i zabezpieczenie zęba przed ponowna infekcja.

Kanały Korzeniowe i powiązana z nimi komora są naturalnymi jamami zęba w których znajdują się naczynia i nerwy oraz inne struktury komórkowe decydujące o żywotności zęba.

Jeżeli dojdzie do zapalenia miazgi zęba ( np. z powodu urazu, głębokiej próchnicy ,zapalenia dziąseł) leczeniem z wyboru jest leczenie kanałowe.

Po znieczuleniu zęba bakterie zapalna miazga usuwana jest jednorazowymi instrumentami endodontycznymi, kanały płukane są specjalnymi roztworami odkażającymi oraz odpowiednio kształtowane. Następnie wypełniane są specjalny materiałem uszczelniającym na bazie gutaperki co zapobiega kolejnym zakażeniom oraz izoluje wnętrze kanału od otaczającej kości oraz reszty organizmu.

Zęby leczone endodontycznie są zębami o osłabionej strukturze,bardzo podatnymi na złamani i pęknięcia (z powodu wcześniejszych urazów, ubytków próchnicowych oraz szerokiego otwarcia podczas samego leczenia kanałowego).

Aby uchronić ząb przed zniszczeniem a także uszczelnić jego wnętrze przed ponowna infekcja musi być zabezpieczony szczelna i trwała odbudowa taka jak wkłady z włókna szklanego ta korona protetyczna bądź endokorona.

Tak odbudowany ząb mimo iż jest zębem martwym wygląda funkcjonuje i jest odczuwalny jak inne żywe zęby przez wiele lat.